Blog-osławiony

Czy telewizja ogłupia?

05.12.2015 | Brak komentarzy

Wielu twierdzi, że programy telewizyjne są na tragicznym poziomie i ogłupiają widza. Co do pierwszego nie ma co się spierać. Telewizja w Polsce to dno. Zwłaszcza TVN i Polsat.
Co do drugiego stwierdzenia można już się posprzeczać. Otóż idąc za trybem myślenia Joe Rogana, którego podcast nawiasem mówiąc to fantastyczne źródło informacji, telewizja wcale nie ogłupia. Telewizja jest przedsiębiorstwem sprzedającym nam towar. Tak jak supermarket. Jeżeli jest popyt na zupki z glutaminianem i colę z gigantyczną zawartością cukru i soli to ma to być zawsze i wszędzie dostępne. Bez względu na negatywny wpływ na zdrowie. Chcesz to masz. Jeżeli więc jest popyt na kretyńskie seriale, gdzie scenariusze i aktorstwo sięgają rynsztoku a 90% scenografii to reklamy, to ma to być dostępne zawsze i wszędzie bo klient tak chce.
Zamknąć ten krótki wywód należy stwierdzeniem, że telewizja nie ogłupia. Kanały telewizyjne świetnie wywiązują się z zadanej im misji. Programy są denne, bez wartości i przekazu, płytkie i prymitywne. Dokładnie takie jak ich odbiorcy.
To nie telewizja ogłupia tylko głupi jest widz. Przecież telewizor zawsze można wyłączyć.
TVN i Polsat brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone ©Blog–osławiony 2014.

Projekt i realizacja DEOS
Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.