Blog-osławiony

Stary to mądry czy niekoniecznie?

18.12.2014 | Brak komentarzy

Przyjęło się, że należy traktować ludzi starszych z szacunkiem. Każdy z nas miał jednak okazję spotkać się z wredną babą w markecie, która wali w nas wózkiem albo łokciem jak stoimy w kolejce do kasy albo ze starym dziadem, który nas opierdziela bo gramy w piłkę przy garażach. Mówi się też, że w siwych włosach leży mądrość. Nie jest to jednak prawda. Na szacunek nie możemy zasłużyć sobie wiekiem. Na szacunek musimy sobie zasłużyć.
Jak ktoś się urodził głupi to prawdopodobnie głupi umrze. By stać się mądrym trzeba dużo pracować a nie każdemu się chce. Najgorsi są ci niezadowoleni i krótkowzroczni. Patrzą na młodych, głośnych, wesołych i pełnych energii ludzi i się krzywią. Co to za zachowanie? Jacy oni dzisiaj rozwydrzeni?
Bzdura!
Może młodym brak doświadczenia i ogłady ale to właśnie w nich jest siła. To oni mogą coś zmienić i właśnie w mądrości młodych należy oczekiwać zmian na lepsze. A już najlepszą z najlepszych jest integracja. Szacunek dla młodych i ich „wariactwa” i energii połączony z szacunkiem dla starszych, którzy mają coś do przekazania i cieszą się siłą i pięknem młodego pokolenia.
W końcu prawie każdy zna jakiegoś starego durnia.

Kategoria: Dygresje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone ©Blog–osławiony 2014.

Projekt i realizacja DEOS
Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.